Gothenburg, Kodaň a Malmö

14:18

Je to asi měsíc zpátky, co jsme se vydali na menší road trip do Dánska se zastávkami ve Švédsku. Ačkoliv se to může zdát sebevíc zvláštní, tak ať jsme počítali, jak jsme počítali, pořád to vycházelo, že to je autem prostě nejlevnější, včetně benzínu a poplatku za přejetí mostu do Dánska. Což nám nakonec vlastně hodně vyhovovalo, neboť jsme se po Kodani mohli dopravit kamkoliv jsme potřebovali. 


Náš výlet jsme zahájili zastávkou v Gothenburgu. Město leží na jihu Švédska a je opravdu krásné, pokud chytíte dobré počasí, budete z něj nadšení. My jsme neměli hodně času na to, abychom si prošli všechno,  tak jsme aspoň nevynechali místa, která jsou turisticky asi nejzajímavější.






most do Kodaně

Dále následovala Kodaň, která je opravdu úžasná, věřím, že každý, kdo ji navštíví, tak si ji ihned zamiluje! Tím, že jsme tu byli na více dnů, tak jsme si vzali Airbnb, což bych možná doporučila asi každému, kdo sem pojede autem. Ne pro každého to tu bude levné a spíše právě naopak drahé a tím, že jsme jeli autem, tak jsme si mohli přivézt jídla, kolik jsme opravdu chtěli. I když já když cestuju, tak mám většinou tzv. "cactus mood" jak mu ráda říkám, což znamená že hodně chodím a jíst, pít ani na záchod moc nepotřebuju, takže jsem si ani moc jídla nevezla.






Nejlevnější místo, kde se dá stravovat je asi Street Food Market, kde je nabídka opravdu pestrá a v létě to tu vypadá jako na Náplavce nebo se vyplatí pátrat po menších restauracích s bufetem.






Co se rozhodně vyplatí, tak je zúčastnit se Free City Tour. Ta naše trvala asi 3 hodiny, viděli jsme během ní všechny důležité památky a ještě jsme se k nim vždy něco zajímavého dozvěděli. Pokud nemáte k dispozici auto, tak bych doporučila si půjčit kola. Je to levné a za dvě hoďky opravdu stihnete všechno. A taky bych vám doporučila navštívit Cristianiu. Rozhodně to tu nechci propagovat, ale stojí to za to jenom vidět!







A po pár dnech, když jsme jeli nazpět jsme se stavili v Malmu. Bohužel jsme nechytli úplně nejlepší počasí. Ale jako chvilková zastávka to rozhodně postačí. Tolik toho zde k vidění není a člověk se aspoň na chvilku projde. :)




Sečteno, podtrženo - Kodaň rozhodně doporučuju navštívit, aspoň jednou za život! :)

You Might Also Like

6 komentářů

 1. Fotky máš krásné! :) Hlavně tu první, s barevnými domečky! :) A ta, kde jste všichniza sebou, je taky uplně top! :) Trochu mi chybí moje "mladší léta", kdy jsem jezdila hlavně s kamarády a bláznila! :D Teď jsem spíše usazený tip! :D Kodaň vypadá krásně, věřím že je v ní draho! Byla jsem v Oslu a bylo to něco šíleného...

  LifestyleBirdie

  OdpovědětVymazat
 2. Má to určite svoje kúzlo, nádhera ♥

  OdpovědětVymazat
 3. No tak ty fotky jsou božííí <3 Vypadá to všechno úžasně, užívej! :))

  OdpovědětVymazat
 4. Krásné místo! Má svoje kouzlo! Fotky jsou krásné, jen to počásku vychytat. Tady to asi tak jednoduchý nebude :) Tam je spíš zima ne?
  Meet My Lovely World

  OdpovědětVymazat

Počet zobrazení stránky