Co přinese 2018?

8:32


Ahoooj, ráda vás zase vidím! Hahaha, jistě, znáte to, že, klasika, to píšou vždycky všichni - ahoj, zdravím vás po dlouhé pauze, ale odteď už zase začnu blogovat. Ano, určitě, Domi, to ti tak budeme věřit, to už jsi říkala několikrát za poslední dobu. :D Ale teď vážně - já vím, že jsem to psala poměrně častokrát a potom to tu zase upadlo, ale asi jsem opravdu neměla to nejlepší období a s depkama je to občas složitý. Po většinu času jste v depresi, pak přijde obláček naděje, je vám líp, zase máte chuť se všemu věnovat na plný obrátky, ale pak se zase zatáhne a prostě to nejde. Ale teď už jsem si naprosto jistá, že je to za mnou, proto se chci vrátit zpět :).

Problém je i totiž taky v tom, že já děsně nerada dělám věci, o kterých vím, že nejsou na 100%, tudíž já jsem jasný příklad toho, že blog mám jako koníček - na tomhle blogu jsem už 9 let (jako to vážně?), ano nikam daleko jsem to nedotáhla, protože jsem tam ani nikdy nemířila, ale vždy jsem to měla tak jako relax a hlavně řekněme si to na rovinu - spoustu věcem jsem nerozuměla a nechtěla jsem se do nich pouštět. Nemalý čas mě štvalo to, že nemám pořádné vybavení, nedokážu nafotit dobré fotky, nejsem spokojená s designem, nemám kvalitní foťák atd. To byly po většinu času prvky, které mě brzdily a i odrazovaly, abych se tomu věnovala na plný úvazek a šla do toho po hlavě. 

Ale teď už zpátky k novému roku - to, že jsem celý předchozí rok byla pryč mi opravdu značně pomohlo. Ve spoustě věcech mě to zocelilo, naučilo a teď se možná budete smát - ale i pomohlo srovnat si priority. Nejvtipnější na tom všem je, že už někdy v říjnu jsem si řekla, že až se vrátím, budu dělat jenom věci, které mě baví a přestanu se honit za penězi a prostě budu šťastná a spokojená. A bum bác, hádejte co se za ty poslední tři měsíce stalo... :D Začala jsem zase makat jak šílená, vzala nové pracovní nabídky a začala být zase pořádně pěkně vystresovaná.

Až včera mi to tak nějak došlo, že mi tohle nedává smysl a spíše mě to ubíjí, než aby mě to nabíjelo. Takže jsem se rozhodla to zase všechno hezky odřeknout. Došlo mi, jak moc se mi stýská po blogu a po tom být kreativní. Chybí mi focení, chybí mi vaření a pečení dezertů, chce se mi chodit na jógu a na procházky a chce se mi malovat (k čemuž jsem se vlastně vůbec od svého návratu ještě nedostala..). A chci to změnit, nechci už takhle dál žít (to jsem si už zkusila několikrát předtím, honit se jenom za penězi a makat a vždy jsem zjistila, že to nejde), chci být prostě jednoduše šťastná a spokojená. Pro každého z nás znamená tahle definice něco jiného, ale pro mě je štěstí tohle!

A co přinese tedy další rok v řadě? Pro nás s Lojzíkem určitě jednu obrovskou změnu v našem životě. Zatím o ní ještě nemůžeme mluvit, ale brzo bychom se o ní s vámi rádi podělili, jen co to půjde. Cestování? To na nějaký čas půjde stranou, teď nás spíše čeká šetření, ale těšíme se na to. A určitě nám i nový rok přinese spoustu dobrého jídla! Mám zase obrovskou chuť vařit a vymýšlet/zkoušet nové recepty! Snad nezanevřu na to, co jsem sama sobě slíbila minulý rok - že teď už budu dělat jenom opravdu to, co mě baví, abych se naučila být zase spokojená a šťastná. :)

A teď už dost o mně, povězte mi spíše vy, co letos chystáte a na co se těšíte? :)

You Might Also Like

9 komentářů

 1. Vítej zpátky:)
  Já se těším na to až konečně odejdu ze školy a začnu pracovat a třeba i něco s přítelem budovat, už je na čase, studuji docela dlouho...

  Somethingbykate

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :) To docela chápu, já se na jednu stranu taky docela těším, až to budu mít za sebou, jelikož můžu mít svůj obor jen na denním studium, ale na druhou stranu, mě to i docela baví, což je u mě docela překvapivé, hlavně teda ty studentské výhody a příležitosti :)

   Vymazat
 2. Jsem ráda, že ses rozhodla pro šťastnou variantu, Tvé články mám opravdu moc ráda, tak snad tě „TADY“ uvidíme častěji. :) Šetřit? Nějaké nové hnízdečko lásky? :D Nechám se překvapit. :)
  Já prozatím hodlám dostudovat. Ještě jsem úplně nepřišla na to, jak bych to skloubila s penězi, můj rozvrh je jeden velký guláš, ale pokud nejsou krizovky, což zatím nehrozí, hodlám se soustředit jenom na školu. :)
  THE WORLD BY MARIA

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc, to jsi hodná, budu se snažit. :) No, určitě to brzy prozradíme :)) To chápu, častokrát jsem si takto hlavu také lámala, jak to skloubit, ale vždy se nějaká cesta našla, každopádně držím palce, ať se ti i nadále daří ve škole :)

   Vymazat
 3. Já se letos těším až konečně začneme stavět s přítelem baráček! Ted je to je samé pobíhání po úřadech a čekání a čekání :D Ale během par dni budeme mít snad už konečně pozemek a hurá!!! :D Ale musíme také hodně šetřit a šetřit...

  Jsem moc rada, ze jsem objevila tvůj blog a hned dávám odběr :)
  Doufám, ze už budeš spokojena a dělat jen to, co tě baví! Držím palce :)

  LITTLE THINGS FOR EM

  OdpovědětVymazat
 4. Ja sa teším tento rok už z toho, že som tiež začala znova blogovať ale taktiež, že mám v pláne navštíviť tak dve miesta tak dúfam, že sa mi to podarí :)

  Klaudia Duranova

  OdpovědětVymazat
 5. Já jsem taaaaak šťastná, že jsi zpět! <3 Tvoje články mi hrozně chyběly... ale udělala jsi s pauzou určitě dobře, nemá cenu dělat něco proti své vůli a lámat to za každou cenu přes koleno. Přeji ti, aby se ti splnily všechny tvoje sny a byla jsi vážně stoprocentně šťastná!!! <3

  OdpovědětVymazat
 6. Já teď budu mít o zábavu postaráno,ale nechci nic zakřiknout.

  OdpovědětVymazat
 7. Nám s partnerom rok 2018 zatiaľ priniesol to,že sme obaja začali pracovať v ČR. :-D uvidíme časom, čo všetko sa nám teda podarí :) zatiaľ nejaké iné plány nemáme, akurát dovolenku domov samozrejme, užiť si leto a pravdepodobne tomu necháme tento rok voľný priebeh. :)

  OdpovědětVymazat

Počet zobrazení stránky